O nás.

Dovolte nám pozvat Vás do malebné obce Řitka, ve které se zhruba 20 minut od Prahy nachází naše restaurace Panský dvůr.

Dobré jídlo a gastronomický zážitek našich hostů je pro nás prioritou. Po celý den se zde skvěle najíte, nebo si můžete jen odpočinout při kávě a domácích zákuscích. Poskytujeme dostatek soukromí pro pracovní schůzku, na své si večer přijdou i konzumenti dobrého piva z tanku.Prostory Panského dvora jsou Vám k dispozici také pro společenské události, oslavy nebo svatby. Pořádáme tematické akce jako domácí zabijačku, ochutnávky cizokrajných jídel a nápojů.

Rel nulla pulvinar montes suspendisse, turpis. Elementum nibh, autem nulla ullam, proident, hac ratione platea! Libero nam, harum quisque turpis fames sollicitudin blanditiis est aliquam aptent blandit class, occaecat! Fames. 

PHOTO-2024-05-06-11-26-14 2
PHOTO-2024-05-06-11-24-45 2
PHOTO-2024-05-06-11-24-45

Svatby, catering a společenské akce

Chystáte svatbu, večírek, firemní školení či narozeninovou oslavu? Můžete využít prostory restaurace, kavárny nebo našeho salonku, kde lze pohodlně usadit 35–40 lidí. V prvním poschodí naší restaurace se nachází krásný moderní dětský koutek. Je to skvělé místo, kde uspořádat dětskou narozeninovou oslavu nebo jen strávit zábavné odpoledne. Neváhejte nás kontaktovat, rádi pro Vás připravíme nabídku „na klíč“.

Šéfkuchař Martin Klikorka

Martin se v gastronomii pohybuje od mládí, obor kuchař dokonce vystudoval. Zkušenosti sbíral v předních pražských restauracích a hotelech, se specializací například na francouzskou kuchyni. Před 15 lety začal v gastronomii podnikat, což se stalo jeho životní vášní. Málokdy se vidí, že šéfkuchař vede celou restauraci, nicméně podle Martina je to cesta, jak svým zákazníkům zajistit skutečnou kvalitu služeb Panského dvora. I za cenu brzkého vstávání a pozdního ulehnutí do postele.

Martine, co bys hostům Panského dvora doporučil?

Určitě bych se zeptal přímo hosta, na co má chuť. Někdy se cítíte na pořádnou flákotu krkovičky, jindy si chcete nechat hýčkat jazyk jemnou chutí svíčkové omáčky, občas zatoužíte po těstovinách nebo salátu. Mám rád poctivou českou kuchyni, jako vařila moje babička. Zkrátka šťavnaté maso se musí rozpadat, těstoviny nesmí být rozvařené a polévka by měla být horká i v době servisu. Jde o jednoduchá pravidla.

Jakým způsobem bys chtěl, aby se Panský dvůr rozvíjel?

Už dnes nabízíme mnohem více, než jen samotnou restauraci. Máme jedinečný prostor pro oslavy a větší skupiny hostů, nabízíme dobré víno a posezení. Pořádáme tematické akce, například ochutnávky speciálních piv nebo českou zabijačku. Příležitostí k rozvoji je obrovské množství, cílem je samozřejmě spokojený host.

Je něco, co na práci šéfkuchaře nesnášíš?

Jsem kuchař celý život. Já to asi miluju.

PHOTO-2024-05-06-11-28-08 2
PHOTO-2024-05-06-11-38-14
PHOTO-2024-05-06-11-32-41 2

Co poskytujeme

WiFi zdarma

Zona pro kuřáky

Svatební catering

Parkování

Řitka a okolí

Obec Řitka se nachází 25 km jihozápadním směrem od Prahy poblíž rychlostní komunikace č.R4 – Strakonické v okrese Praha – západ poblíž Mníšku pod Brdy. Právě silueta Brdského hřebene se vypíná přímo nad obcí, která proto tvoří jeden z výchozích bodů výletních tras pro turisty i cyklisty hledající krásy přírody.

Název obce se během času několikrát měnil, byla to Řitka, Řítka, Řidka, ale i Řídká. Obec byla v začátcích složena ze dvou částí, obec Řitka a osada Veselka. Roku 1876 se Řitka, s přihlédnutím na četné žádosti jejich občanů o připojení k Líšnici, stává osadou pro obec Líšnici.“

Toto sloučení trvalo do roku 1924. Uspořádání hranic katastrů mezi Řitkou a Mníškem r. 1888 výnosem ministerského rady. Část katastrálního území osady Veselka, která je v podstatě zabydlena, ale ne ostatní polnosti se přiděluje k Řitce. Bylo též rozhodnuto, že osada Veselka bude tvořit se sousední obcí Řitkou jeden celek. (zdroj: ritka.cz)

Zajímavosti v okolí:

Čertovy skály v Černolicích, vyhlídka na Hvíždinci, zámek Řitka, golfové hřiště Líšnice, zámek v Mníšku pod Brdy, klášter Skalka, zámek v Dobřichovicích, raketová základna Klondajk v Brdech

Hodnoceno